Hlavní navigace

P.docente a p.zuziku

  • (neregistrovaný)

    10. 8. 2006 21:57

    ještě mám na vás dotaz u původní zprávy.díky moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 8. 2006 1:25

      michal (neregistrovaný)

      Re: p.docente
      p.docente děkuji moc,když tak vás ještě budu otravovat :(( a co prosím s těmi 3 nepřefakturovanými akontacemi???dodatečně???A ještě mě napadá,když jste takový zběhlý-ve firmě A jsou další 3 náklaďáky na odpisech,které samozřejmě dělají pro firmu B(stejně jak leas.auta) to prosím uplatňovat jak???také měsíčně nějaký nájem,zhruba,aby vyšel ve firmě B,jak roční odpisy ve firmě A??Ach jo!!!A také DPH,že???Jen tak pro informaci,3x měla dojít daň.poradkyně,až na počtvrté došla,a řekla,takhle ne,auta mezi firmami prodat a podstoupit leasing,což je blbost,kór,když to lze jinak.Díky Vám moc

    • 11. 8. 2006 6:39

      zuzik (neregistrovaný)

      Re: p.docente
      Akontace lze určitě dodatečně,je otázka jak na to bude reagovat firma B. Nevím, co to znamená, že další 3 auta DĚLAJÍ pro firmu B. Takže dvě řešení : pokud dělají služby (řidič firmy A jede s autem firmy A pro firmu B, náklady na PHM,opravy,mzdy jsou u A ) je to klasická situace= fakturace ceny služby-dopravy podle smluvní ceny NEBO pokud je mají v užívání, tzn. mají v nájmu je nutno uzavřít nájemní smlouvu ( firma B jde do nákladů PHM,mzdy,opravy v rámci smlouva atd) - v obou případech 19%DPH. Prodat se dá kdykoliv, záleží na tom, jaký záměr s majetkem má majitel do budoucna.

    • 11. 8. 2006 7:56

      Docent (neregistrovaný)

      Re: p.docente
      Tak já už nemám co bych dodal, Zuzka už vám rady poskytla :-))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).