Hlavní navigace

Podíly na zisku společníků

  • (neregistrovaný) 193.85.243.---

    11. 8. 2006 12:32

    Prosím o radu, jak správně postupovat při odvodu daně zvl. sazbou: valná hromada rozhodla 1.8.2006 o výplatách podílu na HV minulého roku ve dvou splátkách: k 31.8. a k 30.11.2006. Kdy správně odvést daň?
    Díky.
    Jarda

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 8. 2006 14:08

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Podíly na zisku společníků
      *** Srážíte při výplatě, nejpozději do tří měsíců od rozhodnutí VH §38d/2), odvádíte do konce příštího měsíce, kdy byla povinnost srazit (§38d/3) ***

    • 11. 8. 2006 14:09

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Podíly na zisku společníků
      U dividendových příjmů plynoucích z účasti v akciové společnosti, s výjimkou dividendových příjmů plynoucích ze zaknihovaných akcií, a u podílů na zisku uvedených v § 36, je plátce daně povinen srazit daň při jejich výplatě, nejpozději však do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž valná hromada nebo členská schůze schválila řádnou nebo mimořádnou účetní závěrku a rozhodla o rozdělení zisku nebo o úhradě ztráty.
      Plátce daně je povinen sraženou daň odvést svému místně příslušnému správci daně do konce kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, ve kterém byl povinen provést srážku daně.
      Tedy, ze splátky 31.8.2006 by měla být daň sražena 31.8. a odvedena FÚ do 30.9.2006. Ze splátky k 30.11.2006 bude daň sražena do 30.11.2006 a zaplacena do 31.12.2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).