Dobrý den,
v tomto případě se mi jaké shůdné jeví uzavření tzv. společnosti podle § 2716 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Nejedná se o obchodní korporaci (právnickou osobu), nýbrž jedná se o bývalé "sdružení bez právní subjektivity", kdy se více - zde fyzických - osob podílejí na společné činnosti.
Jeden ze společníků společnosti (tj. "členů sdružení") bude pověřen k vystavování faktur a uzavírání smluv jménem společnosti. Jen pozor, pro účely DPH se potom sčítá obrat jak ze společnosti, tak i jednotlivých společníků společnosti dosažený mimo společnost.
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Ženám rostou důchody v posledních letech rychleji než mužům
Město chtělo vyšší daň z nemovitostí pro brownfieldy, zdanilo však i školku
Nepodceňte návodné dokumenty a pomůcky k JMHZ
Poplatky za rozhlas a TV se ruší. Nahradí je stát. Lidé mohou přispívat doborovolně
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
14. 3. 2016 18:55
Dobry den
Dva samostatne subjekty vykonavame v jedne firme stejnou cinost,uklidove prace. Firma ted chce jen jednu firmu ,jak si vzajemne preposlat polovinu zisku od jednoho na druheho?
Nejsme DPH platci a jedeme na procenta.
Jak to udelat jednoduse ?
Dekuji Petr