Hlavní navigace

výpovědní lhůta

  • (neregistrovaný) 194.228.17.---

    31. 8. 2006 8:56

    Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec je ve výpovědní lhůtě a teď je na nemocenské. Prodlužuje se výpovědní lhůta o dobu nemocenské nebo ne? Ještě další dotaz. Zaměstnankyně má pracovní poměr na dobu určitou a otěhotněla. Měla nějaké problémy, a proto je také na nemocenské, pravděpodobně celé těhotenství. Má zaměstnavatel právo ji po uplynutí doby určité propustit?

    Díky Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2006 9:41

      Jane (neregistrovaný) 85.70.45.---

      Re: výpovědní lhůta
      Pokud je to výpověď ze strany zaměstnance tak se neprodlužuje. Pokud je to ze strany organizace podle § 46 - organizační důvody, tak ano.
      U druhého dotazu pracovní poměr zaměstnankyně skončí uplynutím doby a tím také skončí její pracovní poměr. Jen vy jí budete pokud jste velká organizace vyplácet nemocenské dávky a pak peněžitou pomoc v mateřství pokud splní všechny náležitosti nároku.

    • 31. 8. 2006 10:47

      jana (neregistrovaný) 194.228.17.---

      Re: výpovědní lhůta
      Budeme tyto dávky vyplácet i po skončení pracovního poměru?

    • 31. 8. 2006 11:41

      Jane (neregistrovaný) 85.70.45.---

      Re: výpovědní lhůta
      Nemocenské dávky určitě. U mateřské je pak plno podmínek kdy jo a kdy ne. Pokud bude mateřská navazovat na nemocenskou a podle pravděpodobného termínu porodu zvládne nastoupit 6 týdnů před očekávaným dnem porodu tak ano. Musí také splnit podmínku pojištění alespoň 270 kal. dnů v posledních dvou letech před nástupem na mateřskou.

    • 31. 8. 2006 11:51

      Jana (neregistrovaný) 194.228.17.---

      Re: výpovědní lhůta
      >>>>Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec je ve výpovědní
      >>>>lhůtě a teď je na nemocenské. Prodlužuje se výpovědní
      >>>>lhůta o dobu nemocenské nebo ne? Ještě další dotaz.
      >>>>Zaměstnankyně má pracovní poměr na dobu určitou a
      >>>>otěhotněla. Měla nějaké problémy, a proto je také na
      >>>>nemocenské, pravděpodobně celé těhotenství. Má
      >>>>zaměstnavatel
      >>>>právo ji po uplynutí doby určité propustit?
      >>>>
      >>>>Díky Jana
      >>>
      >>>Pokud je to výpověď ze strany zaměstnance tak se
      >>>neprodlužuje. Pokud je to ze strany organizace
      podle
      >>>§
      >>>46 -
      >>>organizační důvody, tak ano.
      >>>U druhého dotazu pracovní poměr zaměstnankyně skončí
      >>>uplynutím doby a tím také skončí její pracovní poměr.
      >>>Jen vy jí budete pokud jste velká organizace vyplácet
      >>>nemocenské dávky a pak peněžitou pomoc v mateřství
      >>>pokud splní všechny náležitosti nároku.
      >>
      >>Budeme tyto dávky vyplácet i po skončení pracovního
      >>poměru?
      >Nemocenské dávky určitě. U mateřské je pak plno
      >podmínek kdy jo a kdy ne. Pokud bude mateřská navazovat na
      >nemocenskou a podle pravděpodobného termínu porodu
      >zvládne nastoupit 6 týdnů před očekávaným dnem porodu tak
      >ano. Musí také splnit podmínku pojištění alespoň 270
      >kal. dnů v posledních dvou letech před nástupem na
      >mateřskou.
      Ještě jeden dotaz: má zaměstnanec, který je ve výpovědní lhůtě, nárok na volno pro hledání nového zaměstnání?

    • 31. 8. 2006 14:54

      Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

      Re: výpovědní lhůta
      Záleží na tom, kdo komu dal výpověď. Pokud ji dal zaměstnanec, pak má nárok na volno k hledání zaměstnání na dobu nezbytně nutnou, maximálně na 1 půlden v týdnu po výpovědní dobu a toto volno je bez náhrady mzdy. Se souhlasem zaměstnavatele lze toho volno slučovat. Je to volno účelové, takže zaměstnavatel může požadovat potvrzení od potenciálního zaměstnavatele nebo např. od agentury nebo ÚP od kdy do kdy u nich tu práci poptával.
      Pokud výpověď zaměstnanec od zaměstnavatele dostal, platí to samé, akorát to má s náhradou mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).