Hlavní navigace

Půjčky - soukromá osoba

  • (neregistrovaný) 86.49.8.---

    31. 8. 2006 11:02

    Dobrý den,
    potřeboval bych poradit. Jakožto soukromá osoba jsem ochoten někomu půjčit určitý obnos peněz. Dejme tomu, třeba 50 000Kč a chci do roka vrátit tento obnos + 10% navíc. Musím odvádět nějaké daně?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2006 11:22

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Půjčky - soukromá osoba
      *** Pro FO jsou tohle příjmy z kapitálového majetku §8. Zda danit nebo kvůli nim podávat DP záleží i na Vašich ostatních příjmech. Pokud by tohle byl Váš jedinný (roční) příjem, pak do 15 tis. byste nedanil ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).