Hlavní navigace

DPH při změně režimu

  • (neregistrovaný) 85.160.89.---

    31. 8. 2006 14:43

    Prosím o radu, podnikatel se zaregistroval k plátcovství DPH od 1.7.2006. V červnu nakoupil nářadí (brusky, pily) Lze z těchto nákupů dodatečně uplatnit odpočet DPH když je zaregistrován až v červenci. Jaké jsou podmínky jak určit z čeho lze zpětně uplatnit odpočet a z čeho ne? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2006 14:50

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: DPH při změně režimu
      *** §74 "(2) Odpočet daně je možno uplatnit pouze u obchodního majetku pořízeného za posledních 12 měsíců přede dnem účinnosti uvedeném na osvědčení o registraci. Podmínkou pro uplatnění odpočtu daně jsou daňové doklady nebo doklady vystavené plátcem, které obsahují částku za zdanitelné plnění, která je včetně daně.
      (3) Nárok na odpočet daně se uplatní v daňovém přiznání za první zdaňovací období po dni účinnosti uvedeném na osvědčení o registraci. " ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).