Hlavní navigace

Prodej najaté věci

  • (neregistrovaný) 62.84.150.---

    31. 8. 2006 15:16

    Nakoupili jsme zařízení ve výši 400 tis (4ks á 100tis). Toto zařízení odepisuje a zároveň pronajímáme za 20tis měsíčně. Toto zařízení po roce odprodáme nájmci za např. 30tis. za kus. Je tedy při vyřazení majetku zůstatková cena daňově uznatelná?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2006 16:26

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Prodej najaté věci
      Ano. Problém může nastat pouze u kupujícího. Pokud nebudou dodrženy podmínky uvedené v § 24 odst. 5) :
      Prodává-li se majetek, který byl předmětem nájemní smlouvy po jejím ukončení nájemci, uznává se nájemné do výdajů (nákladů) pouze za podmínky, že kupní cena
      a) hmotného majetku, který lze odpisovat podle tohoto zákona, nebude nižší než zůstatková cena vypočtená rovnoměrným způsobem podle § 31 odst. 1 písm. a) ze vstupní ceny evidované u vlastníka nebo pronajímatele za dobu, po kterou mohl být tento majetek odpisován; přitom při výpočtu zůstatkové ceny osobního automobilu se vždy vychází ze vstupní ceny včetně daně z přidané hodnoty.....
      Proto by jste měli prodat za cenu vyšší, než je ZC. Jinak kupujícímu nebude nájemné uznáno jako daňový náklad.

    • 1. 9. 2006 6:53

      J. (neregistrovaný) 62.84.150.---

      Re: Prodej najaté věci
      Jojo děkuji, tohle jsem upozorňovala, ale druhá strana to ňák nebrala v potaz. Nebo nevím třeba to účtuje na pořízení. Ale šlo mi o naší stranu - tedy stranu prodávajícího.
      Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).