Hlavní navigace

pracovní poměr jmenováním prosím

 • (neregistrovaný) 82.142.127.---

  31. 8. 2006 17:16

  Zaměstnanec byl přijat do pracovního poměru na základě jmenovací listiny. Dosud jsem se s tím nesetkala. Vyplývá z toho nějaký rozdíl oproti zaměstnancům s běžnou pracovní smlouvou (např.stravné, vyúčtování cest, přihláška na sociálce apod.)?

  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2006 20:57

   Docent (neregistrovaný) 83.208.229.---

   Re: pracovní poměr jmenováním prosím
   Podívejte se na v § 27 odst. 4 a 5 zák. práce. Jmenováním se ve společnosti zakládá pracovní poměr u vedoucích zaměstnanců, které do funkce jmenuje statutární orgán. Jsou funkce v přímé řídící působnosti tohoto statutárního orgánu. U FO jsou to funkce v přímé řídící působnosti tohoto zaměstnavatele, tedy fyzické osoby. U a.s. jsou to místa v přímé řídící působnosti představenstva, tedy např. generální ředitel, odborní ředitelé apod., u s.r.o. pracovníci podřízení jednateli. Dále jsou do funkcí jmenováni i přímí podřízení těchto jmenovaných vedoucích pracovníků, pokud těmto vedoucím zaměstnancům jsou podřízeni další vedoucí zaměstnanci.
   Určité odlišnosti tam jsou, například jmenovaní pracovníci mohou být zase z funkce odvoláni a podobně, z hlediska zaměstnaneckých výhod (stravenek atd.) nebo nepř. cestovních náhrad tam ale tuším žádné významné rozdíly nejsou.

  • 1. 9. 2006 9:23

   Zuzka D. (neregistrovaný) 82.142.127.---

   Re: moc děkuji
   >za podrobnou odpověď a přeji Vám krásný den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).