Hlavní navigace

Student a daň. zvýhodnění rodičů

  • (neregistrovaný) 88.102.163.---

    31. 8. 2006 21:07

    Dne 15.8.2006 se na tomto fóru objevila odpověď na dotaz ve věci daň. zvýhodnění rodičů:
    "Pokud je dítě stále studentem, tzn. školu neukončilo a pokračuje ve studiu, pak nezáleží na tom, zda je zaměstnané nebo třeba i podniká a ani nezáleží na výši jeho příjmů. Dítě může vydělávat třeba několikanásobně více než sám rodič. Pokud žije s rodičem v domácnosti, může rodič uplatnit slevu na vyživované dítě."
    Adresa: http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=239886
    K této problematice uvádím odkaz na zákon o dani z příjmu:
    § 13/1 poslední věta
    - Příjmy a výdaje nelze rozdělovat na děti až do ukončení jejich povinné školní docházky a na děti v kalendářních měsících, ve kterých je na ně uplatňováno daňové zvýhodnění podle § 35c a 35d, nebo na manžela (manželku), je-li na něj (na ni) ve zdaňovacím období uplatněna sleva na dani podle § 35ba Prosím, paní Jiřko, jak to tedy je? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).