Hlavní navigace

Uzavření předmanželské smlouvy?

• (neregistrovaný) 80.188.29.---

1. 9. 2006 8:50

Vím, že to nepatří do této diskuze, ale zkouším zda mi někdo neporadi.
    Mám přítele, který je vlastníkem RD. Na dokončení jeho opravy jsem si vzala úvěr. Příští měsíc se budeme brát a nevíme jak toto ošetřit . Ještě mám nějaké peněžní prostředky na účtě a dále stavební spoření ze kterého plánujeme příští rok zateplení a fasádu RD. Potřebuji poradit zda by bylo vhodné uzavřít předmanželskou smlouvu a dále jestli je možné do této smlouvy uvést nejen úvěr, ale i mé finanční prostředky včetně spoření, ze kterých se bude financovat nejenom zařízení ale i dokončení stavby./Podotýkam, že tyto finanční prostředky se budou investovat do RD až v manželství/

Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2006 9:32

hela (neregistrovaný) 83.208.177.---

Re: Uzavření předmanželské smlouvy?
      známá toto také řešila, nechali si udělat odhad RD ,u notáře pak sepsali smlouvu, jestli před manželskou to nevím s vyčíslením majetku obou budoucích manželů. Řekla bych, že to chce oštřit právníkem, vyhnete se možným sporů to bylo moje, to bylo tvoje.

• 4. 9. 2006 9:23

právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

Re: Uzavření předmanželské smlouvy?
      Předmanželská smlouva je možná, ale v našich krajích není zatím moc populární. Hlavně ale je "pro případ uzavření manželství", ale Vy jste do jeho majetku investovala přece už teď. Ve Vašem případěš stačí, aby na Vás přítel/manžel převedl např. 1/3 nemovitostí, které zatím jsou (a i v manželství budou) jen jeho. Platí totiž, že do SJM nepatří to, co si každý z manželů do něj přinese.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).