Re: Postoupení leasingu u spřízněných o
Udělat úhradu za postoupení ve výši zbývající části akontace, pro otce pak bude celá akontace daňovým výdajem, proti nerozpuštěné části bude mít příjem, takže nula od nuly pojde a základ daně mu to neovlivní a syn si uplatní zbytek akontace do nákladů.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
Zelený byznys s vůní úspěchu: Příběhy podnikatelů, kteří vsadili na lásku k přírodě
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
1. 9. 2006 9:43
Podnikatel OSVČ (otec )chce převést leasing nákladního auta na podnikatele OSVČ(syna).Oba plátci dph.
LS je na 48 měs. 40 splátek již otec splatil.Chtěl by převést bez vyrovnání.Asi cese.Lze to.?Co dá do nákladů otec a co syn?
Prosím potvrďte mi , že se nemýlím:
Otec si dá do nákladů poměrnou část čas. rozlišené akontace
a poměrnou část nájmů za40 měs.
Syn poměrnou část nájmů za 8 měsíců.a bez vyrovnání nemá nárok si dát do nákladů zbytek akontace nikdo z nich. Je to tak?Jak to provést co nejekonomičtěji pro oba?
Dph dle splátkového kalendáře za 8 měs si uplatní syn .Děkuji Vám předem za odpověďi