Hlavní navigace

Služba v ČR pro odběratele ze Slovenska

  • (neregistrovaný) 213.194.196.---

    1. 9. 2006 11:49

    Budeme provádět dodávku výrobků spojenou s jejich montáží pro odběratele ze Slovenska, ale dodávka i montáž se uskuteční na našem území. Jak to bude s DPH? Bude to osvobozeno, když je odběratel na Slovensku? Anebo ne, protože výrobky nejsou dodány ani montovány na cizím území? Poraďte, prosím. Díky všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2006 15:44

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Služba v ČR pro odběratele ze Sloven
      Odpověď je v §10/4,5 ZDPH- místo plnění při práci na movité věci je tam, kde se uskutečňuje.Výjimka je tehdy, když je to pro plátce z jiného státu EU a movitá věc bude přepravena do tohoto státu. Potom daň přizná tento plátce v systému reverse-charge. Pokud tyto podmínky splníte- smontujete v tuzemsku, přepraveno je na Slovensko, to musíte prokázat, máte to bez daně. Vykazujete v ř.510 a vystavujete DD s pozn., že místo plnění je dle výše uvedeného § na Slovensku a daň je tam povinen odvést odběratel. Ale nevím jak rozumět" dodávce výrobků s montáží"- jestli to jsou vaše výrobky ,co je to za montáž, že může proběhnout tady a ne na Slovensku...takže by to také mohlo být jen ddání zboží a to se uskutečnilo v tuzemsku, a bylo by s DPH.Otázka není jednoznačná, taktéž odpověď nebude...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).