Hlavní navigace

pitný režim v kancelářích,lze do nákladů

  • (neregistrovaný) 195.250.143.---

    1. 9. 2006 14:30

    prý je letos nějaká novela a i v kancelářích lze dát do nákladů
    perlivou a neperlivou vodu i s dph-
    víte o tom někdo?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2006 20:24

      Šárka (neregistrovaný) 213.192.60.---

      Re: pitný režim v kancelářích,lze do nák
      Tak o tom nic nevím a obávám se, že to není zrovna moc pravdivé.

    • 3. 9. 2006 11:53

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: pitný režim v kancelářích,lze do nák
      Nápoje jsou zaměstnancům poskytovány zdarma. Náklady, které vynaložil zaměstnavatel na poskytování nápojů na pracovištích, může uplatnit v prokázané výši jako odpočet od základu daně a zahrnout je mezi výdaje (náklady) vynaložené na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů v souladu s § 24 odst. 1 písm. j) bod 1 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmu, ve znění pozdějších předpisů. Náklady na nápoje poskytované zaměstnancům na pracovištích lze podle uvedeného ustanovení zákona zařadit mezi daňově uznatelné výdaje (náklady), protože podle platných pracovněprávních předpisů je zaměstnavatel povinen tyto náklady vynaložit. Jedná se o výdaje (náklady) na pracovní a sociální podmínky, péči o zdraví a zvýšený rozsah doby odpočinku zaměstnanců vynaložené na bezpečnost a ochranu zdraví při práci a hygienické vybavení pracovišť, tak jak to stanoví citovaný zákon č. 586/1992 Sb.
      Ochranné nápoje
      Na pracovištích, na kterých není technicky možné odstranit tepelnou zátěž (např. u řidičů veřejné hromadné dopravy), musí zaměstnavatel zajistit dodržování přípustných mikroklimatických podmínek a přijmout taková opatření, která zminimalizují nepříznivé dopady vysokých teplot na pracovníky. Jedním z takových opatření je poskytnutí vhodných ochranných nápojů, a to bezplatně a podle vlastního seznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).