Hlavní navigace

Mateřská dovolená a její výpočet

• (neregistrovaný) 89.102.187.---

1. 9. 2006 15:32

Dobrý den potřebovala bych se na něco zeptat jsem na MD ale nějak mi nesedí výplata MD v roce 2005 jsem nastoupila do zaměstnání v zaří v listopadu jsem nastupovala na neschopenku na rizikové můj plat bal tak vždy kolem 6.500kč na neschopence jsem brala těch 6900až 7130kč nyní v květnu 10. jsem nastupovala na MD a od té doby mi bylo řečeno že mám jen 210kč na den a v červenci mi na účet nepřišel plat vůbec když jsem volala do mzdové účtárny tak mi bylo řečeno že se mám dostavit k nim na pobočku a dostanu zatím jen zálohu 5800kč s tím že zbitek mi bude doplacen v srpnové výplatě na účet mi ale v srpnu přišlo jen 6500kč s tím že prý mi bylo vyměřeno 210kč na den nevysvětlili mi proč a řekli že těch 5800kč mám plat za červen nemohu se s nima dohodnout nechtějí se se mnou bavit a nechtějí mi poslat žádné podklady s kterých by tuto částku vypočítali jedná se o organizaci ahold prosím poraďte mi kam se mohu obrátit a kde by mi mohli pomoct a vše mi vypočítat jsem bezradná děkuji za odpověď .Schlesingerová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2006 17:18

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Mateřská dovolená a její výpočet
      Ke kontrole správnosti výpočtu byste musela sdělit podklady( výdělky,z kterých bylo odvedeno sociální pojištění, kal.dny Vašeho rozhodného období a kal.dny nemoci v tomto rozhodném období, z kterého se Vám peněžitá pomoc v mateřství vyplácí. Tímto obdobím je 12 kalendářních měsíců předcházejích nástupu na PPM(nemocenské dávky, o které vám jde). Pokud byla doba kratší,než 12 měsíců, tak za tuto dobu od nástupu do pr.poměru.
      Můžete se obrátit na Vaši příslušnou OSSZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).