Hlavní navigace

zivnost - pro paní bdm - děkuji

  • (neregistrovaný) 85.160.17.---

    1. 9. 2006 19:10

    Již jsem se na to ptal, ale diskuze se utekla někam jinam. Prosím o radu. Vezmu to zkráceně. Pokud někdo pronajímá na základě živnostenského list na realitní činnost nemovitosti bez poskytování jiných než základních služeb, může být pokutován nebo jinak postižen. Není to živností, ale přesto to budu pronajímat na základě tohoto ŽL. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2006 19:30

      Docent (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: zivnost - pro paní bdm - děkuji
      Nevím přesně, o čem byla vaše původní diskuse s bdm, ale na základě ŽL na realitní činnost pronajímáte nemovistosti s tím, že poskytujete i jiné než základní služby zajišťující řádný provoz těchto nemovitostí. To je činnost podle § 7, tedy podnikání. Nemovitost je zpravidla zahrnuta i v obchodním majetku.
      Pokud pronajímáte nemovitost a tuto nemáte zahrnutu do OM a poskytujete pouze základní služby zajišťující provoz této nemovitosti, pak na tuto činnost nepotřebujete ŽL a zdaňujete příjmy z této činnosti podle § 9.

    • 2. 9. 2006 10:20

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: zivnost - pro paní bdm - děkuji
      *** Vzhledem k tomu, že jste to tedy opravdu zkrátil :-))) jsem to původní zadání musela dohledat a Vy jste tam psal, že ji máte "na firmu - právnickou osobu", že? U PO nerozlišujete §7 nebo §9, tam to stejně dáváte dohromady. Když, tak už nezkracujte :-)) a napište kdo pronajímá (FO/PO), kdo je vlastník a v případě že FO, tak zda je nemovitost zařazeno do OM... ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).