Hlavní navigace

smlouva o půjčce se zřízením zástpráva

• (neregistrovaný) 193.86.3.---

2. 9. 2006 13:47

Dobrý den, vím že toto není asi správné diskusní forum na moji otázku,ale přeci jenom to zkusím.
    Dne 16.12.2005 jsem zapůjčila částku 120000Kč Je na to sepsaná smlouva se zřízením zástavního práva na nemovitost (dle výpisu z katastru byl vlastníkem ke dni sepsání této smlouvy)Smlouva je uzavřená na dobu jednoho roku,tedy že mi bude tato částka vrácena i s vyčíslenými úroky. Dnes jsem zjistila,že je vlastníkem této nemovistosti už někdo jiný.Jak mám v takovém případě postupovat.Podle mě pokud bych zašla na příslušný soud, byla by smlouva o prodeji této nemovistosti napadnutná a neplatná.Smlouva je potvrzená ověřením podpisů . Může mi někdo poradit jak postupovat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2006 22:49

bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

Re: smlouva o půjčce se zřízením zástprá
      *** Pokud je všechno právně v pořádku (převod nemovitosti i zapsané zástavní právo ve Váš prospěch), pak za normálních okolností smlouva platná je ale i Vaše zástavní právo je pořád ve Váš prospěch. Tzn. že nový vlastník koupil nemovitost i se zástavním právem a Vy byste se i tak mohla uspokojit prodejem zástavy. Raději všechno ověřte u právníka... ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).