Hlavní navigace

Rodičovská dovolená a přivýdělek

 • (neregistrovaný) 213.235.80.---

  3. 9. 2006 8:08

  Jaké doklady musí předložit matka samoživitelka,děti 4 a 1 rok při přijetí do prac.poměru?Zápočtový list údajně ztratila,má za povinnost si ho obstarat sama?Může nastoupit na HPP nebo pouze na VPP nebo brigádu?A je její výdělek neomezený i když pobírá rodič.příspěvek?Děkuji za pomoc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2006 15:07

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: Rodičovská dovolená a přivýdělek
   A má nějakého zaměstnavatele, u kterého je na rodičovské dovolené nebo nemá žádného a pouze pobírá rodičovský příspěvek?
   Pokud její pracovní poměr skončil a ona nemá v současnosti žádného zaměstnavatele a ZL ztratila, musí si od něho vyžádat opis.
   Jestliže žádného zaměstnavatele nemá, nemůže k vám nastoupit na VPP. Vedlejší prac. poměr se nazývá vedlejším proto, že existuje vedle hlavního. Může k Vám nastoupit na HPP (třeba i se zkráceným úvazkem) nebo na dohodu o pracovní činnosti (pokud v průměru za sjednané období, nejdéle za rok, neodpracuje V PRŮMĚRU víc, než 20 h týdně. Pokud by charakter práce byl takový, že byste s ní mohli sjednávat jednorázové provedení úkolů, bylo by možné s ní sjednávat dohody o provedení práce, které jsou v součtu omezeny 1OO h za rok a neodvádí se z nich pojištění.
   Při pobírání rod. příspěvku nezáleží na tom, zda pracuje, podniká nebo je doma, ani na výši výdělku. Jediná podmínka je nedávat dítě do 3 let na víc než 5 dní v měsíci do předškol. zařízení a dítě, kterému je mezi 3 až 4 lety, nedávat do školky na víc, než 4 h denně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).