Hlavní navigace

Zaměstnanec o sebe nedbá

 • (neregistrovaný) 84.147.90.---

  3. 9. 2006 12:16

  Dobrý den, nevíme, co udělat se zaměstnancem, který o sebe nedbá. Pracovní oděv vůbec nepere, sprchuje se maximálně 1x do měsíce,... Byl na to již vícekrát upozorňován, ale nic se nezměnilo. Zaměstnanec pracuje na pracovišti s ostatními zaměstnanci, kteří mají kvůli zápachu nevolnost. Je možné kvůli tomu dát výpověď? ..Jedná se o staršího člověka, ale je to opravdu nesnesitelné...Ostatní zaměstnanci si často stěžují. Prosim, poraďte. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2006 0:18

   H. (neregistrovaný) 88.102.163.---

   Re: Zaměstnanec o sebe nedbá
   Ministerstvo zdravotnictví - hlavní hygienik stanoví podle zákona o péči o zdraví lidu:
   Uspořádání provozů

   (4) Ve stavbách se musí zamezit obtěžování osob hlukem,
   pachy a jinými škodlivinami z výrobních prostor. Ve
   vícepodlažních stavbách se musí zamezit vnikání škodlivin,
   nadměrného tepla a pachů z jednoho podlaží do druhého.
   Více na :
   http://www.tzb-info.cz/t.py?t=15&i=213
   O podrobnosti bych si zavolala na Okr. hygienickou stanici, tam by Vám měli poradit jak postupovat.
   Něco podobného je vyhláška ve veřej.dopravních prostředcích, kdy cestující, který ostatní obtěžuje m.j. pachem, může býti vyloučen z veřej.přepravy.
   Dále by to mohlo býti předmětem projednávání v komisi pro ochranu veřej.pořádku při Měst. úřadu - dodržovat opatření na omezení obtěžování pachem vůči okolí.
   Také může vedoucí provozu uvedeného zaměstnance písemně upozornit na méně (?) závažné porušování prac. kázně - kdy již zaměstnance na toto ústně informoval - s tím, že nebude-li dodržovat pravidla dobrého chování a bude se chovat v rozporu s dobrými mravy, může být propuštěn - bylo by dobré ještě uvést,zejm. jestli jedná se zákazníky, že svým zjevem a vystupováním potencionální zákazníky odrazuje. To je pochopitelně v rozporu se zájmy zaměstnavatelle.(nakonec i když třeba přímo s klienty nejedná, okolí tím pachem jistě obtěžuje tak jako tak) A není možné, aby zaměstnavatel činil nějaká (např. stavební ) opatření, aby tohoto člověka izoloval tak, aby ostatním nevadil.

  • 4. 9. 2006 0:28

   H. (neregistrovaný) 88.102.163.---

   Re: Zaměstnanec o sebe nedbá
   Doplňuji - dle občan. zákoníku obecně platí, že každý by se měl chovat maximálně ohleduplně tak, aby sousedé (tedy i spolupracovníci) nebyli nad míru přiměřenou obtěžováni hlukem, vibracemi, pachy apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).