Hlavní navigace

DPH u daru

  • (neregistrovaný) 83.208.30.---

    4. 9. 2006 6:23

    Je možné provést odpočet DPH u zakoupeného zboží a následně ho darovat za cenu bez daně?
    Nevím, zda není nutné v tomto případě provést úpravu DPH, tedy dnem poskytnutí daru DPH odvést a zboží darovat za cenu bez daně.

    Děkuji za případné názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2006 13:36

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: DPH u daru
      *** Pokud jste uplatnili daň na vstupu a darujete, pak darování je zdanitelným plněním a musíte odvést DPH na výstupu (§13/5) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).