Hlavní navigace

Na základě čeho vypočítat penále

  • (neregistrovaný) 80.250.8.---

    4. 9. 2006 8:15

    Dobrý den, potřebuji poradit, jestli je možné vyměřit a fakturovat odběrateli penále za pozdní platbu zboží odebraného na fakturu, i když to nebylo předem smluvně ujednáno. Je to možné? Na základě kterého paragrafu? A v jaké výši se penále může v takovém případě stanovit? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2006 19:57

      zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Na základě čeho vypočítat penále
      Zákon 554/2004Sb..-obchodní zákoník §369 a nařízení vlády č.142/1994Sb. - výše úroku z prodlení-pokud nebyla smluvně ujednána-činí ročně dvounásobek diskontní sazby ČNB k prvnímu dni prodlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).