Hlavní navigace

Reverse charge

  • (neregistrovaný) 88.208.96.---

    4. 9. 2006 18:02

    Prosím, poradí mi někdo s následujícími problémy:

    1) školení poskytnuté našim zaměstnancům na našem území, ale zahraniční firmou - je to reverse charge?

    2) vystavení faktury do zahraničí – vystavuji s DPH nebo bez, když je to za instalaci zařízení a nájem místa v ČR?

    Děkuji.

    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2006 18:53

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Reverse charge
      1.služby vzdělávací mají plnění v tuzemsku dle §10/4/a- daň odvedete vy protože je to pro vás jednodušší
      2.vystavíte s DPH, protože práce na movité věci mají plnění opět v tuzemsku dle §10/5, pokud tato věc neopustí ČR, pronájem také neboť souvisí s nemovitostí dle § 10/1.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).