Vzhledem k tomu že žijete více jak polovinu roku v UK to musíte řešit tam. Zřizovat si navíc český ŽL by nebylo rozumné, protože v UK jsou podmínky k podnikaní výrazně lepší. Kde asi narazíte bude to, že se jedná o "elektronickou službu", takže rozhoduje země kde se služba "spotřebovává" a tím do hry vstupuje MOSS a dalši EU šílenosti. Nicméně zrovna UK má v tomto prý vyjednané nějaké vyjímky. Nejlepší bude to konzultovat s daňovým poradcem v UK.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Důležitý dokument pro seniory. Kdy budete potřebovat potvrzení o důchodu
Finanční správa upřesnila, kdy si podnikatelé mohou uplatnit odpočet DPH
Stát chce mít páku na ceny benzínu a nafty. Vláda schválila nový zákon
Evoluce hypoték: Jak se z antické zástavy stal pilíř moderní ekonomiky
Za švarcsystém už nemá hrozit pokuta pracovníkům, ale jen zaměstnavatelům
Levné nákupy z Číny končí. Od července platí nové clo na všechny malé zásilky
4. 6. 2016 16:43
Dobry den,
mel bych dotaz ohledne podnikani ze zahranici. Momentalne pracuji a bydlim v Londyne, kde mi samozrejme zamestnavatel hradi veskere zdravotni pojisteni atd. Chtel bych vsak zacit podnikat s prodejem videi v cestine. Tudiz ma cilova skupina by byli cesi. Nasel jsem si i zahranicni stranku ktera by mi prodej videi zprostredkovala, avsak nevim jak je to s danemi. Nikdy jsem zivnostensky list nemel a jsem ochotny si ho poridit, budu ale muset platit soc. zdrav. v Cechach nebo ne? Jelikoz to povedu ze zahranici na zahranicnim webu avsak Ceska klientela. Diky za odpoved David