Hlavní navigace

Obchodní společnost - prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný) 80.95.103.---

    5. 9. 2006 16:41

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda se § 4 odst. 2 zákona o dani z příjmu též vztahuje na obchodní společnost, nebo podmínka prodeje po pěti letech od vyřazení z obchodního majetku se týká jen fyzických osob - podnikatelů.
    Nebo existuje jiný předpis pro osvobození od daně z příjmu při prodeji nemovitosti ve vlastnictví právnických osob?

    Nebo to mám chápat tak, že právnická osoba platí vždy daň z příjmu při prodeji nemovitosti?

    Děkuji za Vaše rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2006 16:58

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Obchodní společnost - prodej nemovit
      *** §4 se na PO nevztahuje. PO se řídí od §17 dále - a tam je těch osvobození velice málo :-)) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).