Hlavní navigace

Výhledová analýza hospodaření

 • (neregistrovaný) 212.96.172.---

  5. 9. 2006 18:02

  Prosím nevíte jak udělat pro šéfa analýzu-jak velké příjmy do konce roku,aby bylo vyrovnané hospodaření společnosti za tento rok? Nějak tomu nerozumím.Moc děkuji Alka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 9. 2006 18:54

   zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: Výhledová analýza hospodaření
   Předpokládám, že jste podnikatelský subjekt. Prosím o sdělení, co je to pro Vás vyrovnané hospodaření, jestli tomu mám rozumět, že bude společnost v zisku nebo na nule a nikoliv v mínusu. Váš šéf tomu říká analýza, já bych to nazvala finančním plánem.
   Analýza hospodaření spol.-při vedení účetnictví:
   - výsledovka za 1-např.8/2006
   - zhodnoťte si náklady. Tzn. že si musíte určit z výsledovky 1-8 průměr na měsíc, zhodnotit které náklady Vás čekají do konce roku( nárazové jako např. vyúčtování energií, sil.daně apod.) a udělat odborný odhad předpokládaných nákladů na tento rok.
   - pak už jen posoudíte očekávaný zisk s náklady a zjistíte kolik musíte udělat výnosů. Buďte opatrná, protože při zvyšování výnosů rostou i některé náklady.
   Analýza hospodaření spol.- při vedení daň.evidence:
   - postupujeme přibližně stejně jako výše. Jen je potřeba počítat do výdajů a příjmů s dosud neuhrazenými pohledávkami a závazky. Závazky ovlivnit umíme,pokud máme peníze, ale u nezapl.pohledávek je to výstřel do tmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).