Hlavní navigace

Pracovni smlouva

 • (neregistrovaný) 86.49.62.---

  5. 9. 2006 21:55

  Mam prosbu. Zamestnanec ma uzavrenou na rok smlouvu na dobu urcitou. Podle Zakoniku prace ta muze byt prodlouzena az na dva roky. Jedna se o termin k 25. zari, kdy konci prvni smlouva. Zamestnavatel zatim nemluvi o tom, co bude dal. Mam nekde v hlave zasunuto:-)) ze to bylo tak, ze kdyz se v den uplynuti terminu zamestnavatel neozval s jinym navrhem, ze se doba urcita menila automaticky na dobu neurcitou. Ted to nejak v ZP nevidim. Muzete mi, prosim zodpovedet, zda se automaticky prodlouzi doba urcita na dalsi rok anebo nastane automaticky doba neurcita anebo nic:-)) Dekuji za odpoved.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2006 22:22

   sss (neregistrovaný) 62.209.237.---

   Re: Pracovni smlouva
   Máte pravdu,mění na dobu neurčitou, ale nevím jestli přesně v ten den....možná pár dní před nebo pár dní po.....počkejte na další reakce ale v hlavě to máte zasunuto správně :-)

  • 5. 9. 2006 22:48

   Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

   Re: Pracovni smlouva
   A je to zasunuté i v zákoníku práce:-))

   Skončení pracovního poměru sjednaného na určitou dobu
   § 56
   (1) Pracovní poměr sjednaný na určitou dobu končí uplynutím této doby. Byla-li doba trvání pracovního poměru určena na dobu konání určitých prací, má zaměstnavatel upozornit zaměstnance na skončení těchto prací včas, zpravidla alespoň tři dny předem.
   (2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se tento pracovní poměr změnil v pracovní poměr uzavřený na dobu neurčitou.

  • 5. 9. 2006 23:23

   Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

   Re: Pracovni smlouva
   Pracovní poměr skončí ve sjednaný den, pokud není sepsán dodatek, který by pracovní poměr prodlužoval nebo měnil na dobu neurčitou. Ale pokud není nic sepsáno a zaměstnanec přijde následující den do práce a S VĚDOMÍM ZAMĚSTNAVATELE vykonává práci dál, pak se tímto mění na dobu neurčitou. Takže zaměstnavatel by Vám měl nejpozději poslední den dát dodatek s prodloužením. Pokud Vám ho nedá, pracovní poměr končí a vlastně už byste neměla další den přijít do práce. Ale když přijdete následující den do práce a on Vás nechá pracovat a ani tehdy Vám nedá dodatek, změní se Váš pracovní poměr na dobu neurčitou. Pokud Vás pošle domů, pak bohužel Váš pracovní poměr skončil. Pokud budete pracovat bez jeho vědomí, také se Váš poměr nezmění na dobu neurčitou. V takovém případě vlastně budete pracovat bez oprávnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).