Hlavní navigace

Podnikání formou pronajmu bytu : vs. HPP

  • (neregistrovaný) 213.191.98.---

    5. 9. 2006 23:07

    Dobrý večer,
    měla bych dotaz: vlastním cca 10 bytů v osob.vlast., některé z nich na úvěry. Tyto byty pronajímám, k tomu pracuji na HPP.
    Můj dotaz vlastně směřuje k tomu : pokud přijmy z těchto bytů převyšují příjem z HPP ať měsíčně nebo ročně je třeba na tuto činnost mít firmu /živ.list/ nebo můžu být jako fyz.osoba-nepodnikatel?
    Dále bych se chtěla zeptat, pokud mé roční přijmy z pronájmů převýší mům roč.příjem z HPP jak je to s placením soc. a zdrav.pojištění, neboť se domnívám,že pronájímání bytů se vlastně díky vyš.přijmu pak stane HPP?
    Jsem povinna toto svému zaměstnavateli oznamovat když:
    a/ příjem z bytů nepřevýší HPP
    b/ příjem z bytů převýší HPP

    Děkuji za Vaši odpověď - Skřivánková Jiřina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2006 9:30

      miri7 (neregistrovaný) 213.194.196.---

      Re: Podnikání formou pronajmu bytu : vs.
      Je úplně jedno, jaké jsou Vaše příjmy z pronájmu bytů, nezáleží na tom, jestli převyšují příjmy z HPP. Příjmy z pronájmu se zdaňují dle §10 ZDP a domnívám se, že se tady neplatí pojistné. Svému zaměstnavateli nemusíte nic oznamovat, je to Vaše soukromá věc.

    • 6. 9. 2006 10:38

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Podnikání formou pronajmu bytu : vs.
      *** Na pronájem nemovitostí nepotřebujete ŽL. Příjmy z pronájmu se zdaňují pod §9 ZDP - přečtěte, máte tam i výdaje, které můžete proti příjmům uplatnit. Soc. a zdr. se z těchto příjmů neplatí.***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).