Hlavní navigace

Vyplata bonusu - prosim o radu pravnika

• (neregistrovaný) 193.179.195.---

6. 9. 2006 12:05

Dobry den, dne 31.8.2006 jsem podala (po dvou letech prace na hlav. prac. pomer) vypoved u sveho zamestnavatele. Pred tim, dne 28.8.2006 mi byl priznan bonus na zaklade pravidelneho rocniho hodnoceni, ktere u nas probiha vzdy v lete (vyplata bonusu ma probehnout dle platnych pravidel v cervencove vyplate). Bonus mi byl potvrzen emailem (28.8.) ze strany meho nadrizeneho s tim, ze mi bude vyplacen v srpnove vyplate (tedy nyni). I pres to, ze jsem podala vypoved, mi bylo opet emailem ze strany meho nadrizeneho potvrzeno dne 4.9., ze bonus mi bude vyplacen v aktualnich srpnovych vyplatach. Dnes, 6.9. mi bylo emailem naopak sdeleno, ze bonus mi vyplati az v listopadove vyplate dle toho, jak predam praci novemu kolegovi/kolegyni, ackoliv ve firme koncim k 31.10.
    Chtela bych se zeptat, zda na tento bonus mam narok a zda je pravne vymahatelny v pripade, ze mi byl potvrzen ze strany zamestnavatele elektronicky - emailem (ale bez fyzickeho podpisu), popr. jak bych mohla dale postupovat. Ve firme totiz neexistuji vnitropodnikova pravidla resici tuto situaci a vyplatu bonusu v pripade vypovedi. Se zamestnavatelem jsme doted byli v dobrem vztahu a velmi me proto prekvapuje tento pristup. Dekuji za radu. S pozdravem

Hochmalova

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).