Hlavní navigace

DUZP při dodání zboží do EU

  • (neregistrovaný) 195.39.54.---

    6. 9. 2006 13:52

    Dodáváme naše výrobky na Slovensko, dopravu výrobků zajišťujeme vlastními dopravními prostředky. Jaký uvádět DUZP na daňovém dokladu, když:
    a) 5.9. výrobky vyskladníme (a ten den zároveň vystavíme dodací list-vystavuje se automaticky při vyskladnění) a naložíme do kamionu. Až 6.9. vyjíždí kamion na Slovensko a ten den předá výrobky slovenskému odběrateli.
    b) 5.9. výrobky vyskladníme (a ten den zároveň vystavíme dodací list-vystavuje se automaticky při vyskladnění) a ve stejném dni večer náš kamion vyjíždí na Slovensko. Výrobky předá slovenskému odběrateli na Slovensku až 6.9.
    Poraďte mi, prosím, jaký je DUZP v případě a) i b) ?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2006 15:36

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DUZP při dodání zboží do EU
      Obecně je DUZP dnem dodání, tzn. okamžikem převodu vlastnického práva na odběratele. Tzn. pokud odběrateli zboží vezete a dodávka je na paritě DDP nebo CPT apod. tak by bylo DUZP až 6.9.. Pokud máte dodací podmínku EXW nebo FCA, převod vlastnických práv nastává při vyskladnění tohoto zboží, a bylo by to: 5.9.06
      Pokud však uskutečňujete dodání pro plátce daně v EU, musíte se při stanovení okamžiku ukutečnění plnění řídit §22/3, což je prvotně datum vystavení dokladu.

    • 6. 9. 2006 15:37

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DUZP při dodání zboží do EU
      Záleží na dodacích podmínkách. Pokud si Slovák koupí v ČR a stává se vlastníkem zboží již na území ČR a vás pověří dopravou až na Slovensko, pak datum zd. plnění je den předání k přepravě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).