Hlavní navigace

DPH - faktura mimo EU

  • (neregistrovaný) 195.39.96.---

    6. 9. 2006 15:20

    Bohužel se mi tady nepodařilo najít odpověď, kterou bych pochopila,na otázku jak se bude fakturovat licence do země mimo EU. Náš zákazník po nás chce vysvětlení a odkaz na § v zákoně. Prosím, můžete mi někdo velmi lidskými slovy vysvětlit jak to bude a poradit i § ? Děkuji moc! B.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2006 15:31

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DPH - faktura mimo EU
      Bez DPH, jelikož místo zd. plnění je v zahraničí dle § 10 odst. 6 : Při poskytnutí služby zahraniční osobě nebo osobě registrované k dani v jiném členském státě, které nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je místem plnění místo, kde má osoba, které je služba poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě místo pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo místo, kde mají tyto osoby provozovnu, je-li služba poskytnuta pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:
      a) převod a postoupení autorského práva, patentu, licence, ochranné známky a podobného práva.
      Poskytnutí služby do zahraničí = dle § 67
      V daň. přiznání uvedete do ř. 440 a 510.

    • 6. 9. 2006 15:37

      B. (neregistrovaný) 195.39.96.---

      Re: DPH - faktura mimo EU
      >>Bohužel se mi tady nepodařilo najít odpověď, kterou
      >>bych pochopila,na otázku jak se bude fakturovat
      >>licence
      >>do země mimo EU. Náš zákazník po nás chce vysvětlení
      >>a
      >>odkaz na § v zákoně. Prosím, můžete mi někdo velmi
      >>lidskými slovy vysvětlit jak to bude a poradit i § ?
      >>Děkuji moc! B.
      >Bez DPH, jelikož místo zd. plnění je v zahraničí dle §
      >10 odst. 6 : Při poskytnutí služby zahraniční osobě
      >nebo osobě registrované k dani v jiném členském státě,
      >které nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v
      >tuzemsku, je místem plnění místo, kde má osoba, které
      >je služba poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě
      >místo pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo
      >místo, kde mají tyto osoby provozovnu, je-li služba
      >poskytnuta pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:
      >a) převod a postoupení autorského práva, patentu,
      >licence, ochranné známky a podobného práva.
      >Poskytnutí služby do zahraničí = dle § 67

      Naprosto dokonalé vysvětlení, i já to chápu! Díky moc :-)

      >V daň. přiznání uvedete do ř. 440 a 510.

    • 25. 10. 2006 12:19

      Ivana (neregistrovaný) 83.240.31.---

      Re: DPH - faktura mimo EU
      Prosím, kdo víte, můžete mně vystvětlit:
      Co znamená v §67: Osvobození při poskytnutí služby do třetí země: Poskytnutí služby...., s místem plnění v tuzemsku,.....
      Ale tady je místo plnění v zahraničí..?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).