Hlavní navigace

Zápočtové listy-přechod podle §249

• (neregistrovaný) 85.160.9.---

7. 9. 2006 16:25

Dobrý den,prosím poraďte!!Přejímali jsme zaměstnace z jiné společnosti na základě smlouvy podle §249 zákoníku práce.Je společnost,z níž zaměstnanci přecházejí ke společnosti nové,povinna vystavit přecházejícím zaměstnancům zápočtový list a evidenční list důchodového pojištění? Odhlásili je za zdravotních pojišťoven i na správě sociálního zabezpečení,ale zápočtový list a evidenční list nechtějí vystavit. Předem děkuji za odpovědi a rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2006 17:04

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Re: Zápočtové listy-přechod podle §249
      Ne, zaměstnancům nekončí pracovní poměr, Vy je přebíráte se všemi jejich právy a povinnostmi. Jim zůstávají v platnosti jejich pracovní smlouvy, Vy nevystavujete nové, nejde o nové nástupy, pouze dostanou na vědomí, že se jejich zaměstnavatel jmenuje jinak. Jenom pokud jim dosud vyplácela nemocenské dávky sociálka a Vy jste velkou organizací a vyplácíte nemocenskou Vy, pak potřebujete od sociálky zápočty promaroděných dní. Ale zaměstnavatel, od kterého jste je přebrali, žádné potvrzení o zaměstnání ani ELDP nevystavuje, jim vlastně pokračuje pracovní poměr u Vás.

• 7. 9. 2006 17:47

Paul (neregistrovaný) 85.160.9.---

Nejde mi to dohromady s odhláškasmi a přihláškami na ZP a SP,kde oni je odhlásili a mi přihlásili.To by mi ale předávající organizace měla dát podklady,odkdy u ní zaměstnanci pracují,ne?(jedná se totiž o "státní podnik" a Ti lidé jsou tam mnohdy od vyučení,tj.třeba i 30 let...Mzdy nějakou dobu dělám,ale s tímhle jsem se ještě nesetkal a proto tápu...

• 7. 9. 2006 18:44

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

To přihlašování a odhlašování na sociálce a ZP je evidenční záležitost, aby bylo jasné, že jejich zaměstnavatelem je teď ten a ten. Ale nejde o nové nástupy, nedělali jste jim přece nové nástupní smlouvy, protože jim stále platí pracovní smlouvy, které měli s tím podnikem.A pokud s nimi nesmluvíte nějakou změnu, stále jim budou platit, proto doporučuji si je pořádně přečíst, ať víte, co v nich mají smluveno a na co mají nárok. Ta sociálka musí vědět, že jde o převod podle §249. Samozřejmě, že při převodu zaměstnanců podle §249 musíte dostat veškeré mzdové účetnictví, mzdové listy, rekapitulace výdělků a daňová prohlášení s různými potvrzeními. Skutečně to berte tak, jakože pracují u Vás od doby, kdy nastoupili do toho podniku. Jakože to jsou od té doby Vaši zaměstnanci. Normálně budete pokračovat v jejich mzdách, pro placení dovolené použijete průměr, vypočítaný na základě výdělků z minulého čtvrtletí, pokud počítáte nemocenskou, tak tu také budete počítat, jakoby byli i dříve Vašimi zaměstnanci .... Po skončení roku jim vystavíte ELDP s výdělky z celého roku a jako nástup do zaměstnání tam bude uveden ten jejich tehdejší nástup k tomu podniku. Akorát zaměstnavatel už tam bude jiný (Váš podnik).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).