Hlavní navigace

Pomooc daň-přiznání-spěchá

• (neregistrovaný) 194.149.96.---

8. 9. 2006 7:06

Hezké ráno,
    prosím o pomoc, dcera nastoupila do jazykové školy Jazykovou školu vlastní fyzická osoba, která vede podvojné účetnictví.
    Odevzdává tedy Rozvahu a Výsledovku. Odevzdali přiznání k dani z přjmů fyzických osob. Dcera má šéfovou američnku, momentálně v Číně, teď jí volali z FU, že má HVv daň. přiznání odlišný od Rozvahy a Výsledovky.
    vytáhla jsem si tedy podklady, ale nevím co znamená účet 491 - individální účet podnikatele? Vylučuje? se nějak potom v přiznání. Nemám s tímto žádnou zkušenost:

Má v oddíle 2 - dílčí základy daně z příjmu...
    ř. 37 -393387
    ř. 38 15
    ř. 41 -393372
    ř. 43 tj. min.základ daně poč.měs12 107300

ale ve výsledovce mávýsledek hospodaření ř. 40 - zjednodušená - částku mínus 478 a tuhle částku má i v obratovce.

tak dumám co to může být, má na to vliv ten Individální účet podnikatele? (kdybych ten účet ale vyloučila na tu částku se stejně nedostanu)
    nebo se jen prachobyčejně účetní upsala?

U FO, platí že platí nějaký min. základ daně, i když jsou ve ztrátě?
    Já se ptám asi hrozně blbě, ale nikdy jsem to nedělala, jen podvojné účetnictví a k tomu DPPO.

Děkuji za každou odezvu

Blanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2006 19:27

Jana (neregistrovaný) 89.102.94.---

Re: Pomooc daň-přiznání-spěchá
      Pokusím se objasnit jen účet 491 - jde o čerpání peněž podnikatelem, v daň. evidenci se to jmenuje osobní spotřeba. Není to daňově účinné (může si takto vytáhnuté peníze z firmy koupit rohlíky, zaplatit nájem), ale v podvojném to musí být, protože fyzická osoba nemá výplatu a musí z něčeho žít. Toto je způsob, jak proúčtovat peníze na jeho obživu.
      Minimální základ daně je dáreček zákonodárců poměrně nový, upravuje ho zákon o dani z příjmu v § 7c. V podstatě i ten podnikatel, který je ve ztrátě musí něco zaplatit. Pozor je tam opět spousta vyjímek.

S přiznáním DPPO nepomohu, já zase dělám jen daňovou evidenci a DPFO.
      Snad to takhle stačí
      Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).