Hlavní navigace

Ověření zahraničního DIČ ????

  • (neregistrovaný)

    8. 9. 2006 8:14

    Pokud si vytisknu ze zahr. DIC existuje a neni u toho nazev firmy, je mozno toto pouzit? Vzdyt tak muze toto DIC pouzit kdokoliv a ja si neoverim, ze patri prave jemu. Kdykoliv vytisknu ze stranek overovani DIC potvrzeni, je tam - yes, VAT number is...,ale ne ze patri te ktere firme. Ale podle zakona mame mit potvrzeno, ze patri prave firme, ktera je uvedena na fakture. Nevim, jestli jsem to napsala dobre, placam pate pres devat. Prosim, odpovite mi nekdo? Diky Eva

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2006 8:36

      Karel (neregistrovaný)

      Re: Ověření zahraničního DIČ ????
      Bohuzel ostatni staty maji lepsi ochranu osobnich udaju nez nas bananistan :-)

    • 8. 9. 2006 8:51

      Eva (neregistrovaný)

      Re: Ověření zahraničního DIČ ????
      Ja vim, ale podle zakona smim fakturu zauctovat s DPH nebo bez pouze s potvrzenim, ze ta dana firma vlastni DIC, ktere uvedla. Jak toto potvrzeni ale ziskat, muze si ho vymyslet - opsat od jine firmy a vy nevite, ze nepatri jim.

    • 8. 9. 2006 9:10

      DANA (neregistrovaný)

      Re: Ověření zahraničního DIČ ????
      Dle našeho daň.poradce: musíte mít potvrzeno, že firma má doklad ve svém účetnictví (dodací listy,poštovní doklad atd). Nejlépe prokázané je , když je faktura uhrazená. DIC můžete opsat kdekoli a vymyslet si neplatné DIC , tak tam už patří daň za blbost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).