Hlavní navigace

Nájemní smlouva do 31.9.2006

  • (neregistrovaný)

    8. 9. 2006 19:52

    Ve smlouvě o pronájmu je uvedeno, že nájem trvá od 1.9.2005 do 31.9. 2006. Co všechno z toho plyne? Je možné tuto smlouvu považovat za neplatnou? (září ma jen 30 dní)

    Abych byl konrétnější, mohu- li. Ve smlouvě o pronájmu stojí, že pronájem trvá od 1.9.2005 do 31.9.2006 a chci- li z jakéhokoli důvodu ukončit nájem, musím předat prostory pronajímateli. na konci června 2006 jsem mu sdělil, že odcházím a o prázdninách již tento byt obývat nebudu a 30.6.2005 jsem se odstěhoval. On však tvrdí, že jelikož jsem mu osobně neodevzdal klíče a prostory (z časových důvodů jsem tak učinil až 4.9.2006), jsem mu povinen zaplatit ještě nájemné za červenec a srpen, neboť pronájem končí až 31.9.2006. Lze kvůli tomuto nesmyslnému (neexistujícímu) datu prohlásit smlouvu za neplatnou, či jinak zpochybnit pronajímatelovy nároky na nájemné za červenec a srpen? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2006 21:19

      Eva M. (neregistrovaný)

      Re: nájemní smlouva do 31.9.2006
      K datu 31.9. se radši vyjadřovat nebudu, protože si nejsem jistá. Ale pokud jste odevzdal klíče a prostory až 4.9., tak bych považovala za zcela oprávněný požadavek pronajímatele, abyste zaplatil nájem za červenec a srpen, protože nemohl byt pronajmout někomu jinému.
      Dále by bylo důležité znát výpovědní lhůtu, tj. jak dlouho před ukončením nájmu je třeba protistraně hlásit předčasné ukončení. I kdybyste předal prostory 30/6, tak by se pronajímatel nejspíš stejně mohl bránit, že jste mu to řekl pozdě (na konci června) a že tedy neměl dostatek času nabídnout pronájem prostor jinému zájemci - třeba turistům jako letní byt, nějaké agentuře apod.
      Nejsem právník, ale domnívám se, že vaším jednáním vznikla pronajímateli škoda ve výši ušlého příjmu z nájemného, kterou po vás celkem oprávněně požaduje. Osobně bych považovala z vaší strany za solidní, kdybyste ten nájem doplatil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).