Hlavní navigace

Motocykl v podnikání

  • (neregistrovaný) 85.70.137.---

    8. 9. 2006 21:40

    S.r.o. si pořídilo motocykl na leas. Prý se může uplatnit odpočet DPH a zároveň se za motocykl neplatí silniční daň. Je to pravda? Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2006 0:02

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Motocykl v podnikání
      Ano, je to pravda. Vozidla kategorie L jsou osvobozena od silniční daně (§3/a zákona o dani silniční). DPH nelze odečítat u osobního automobilu, u ostatních motor. vozidel můžete odpočet uplatnit, pokud je používáte pro uskutečnění své ekonomické činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).