Hlavní navigace

Jak na to? Prosím mzdové.

  • (neregistrovaný)

    9. 9. 2006 10:26

    Prosím o radu. Zaměstnankyně mi donesla potvrzení z nemocnice o provedení zákroku. Tento den nebyla vůbec v práci. Jak mám toto zohlednit ve výplatě? Musí donést neschopenku na tento jeden den, nebo jí to můžu dát jako náhradu mzdy? Prosím poraďte. Děkuji Dáša

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2006 12:11

      marie (neregistrovaný)

      Re: Jak na to? Prosím mzdové.
      můžete jí to dat za náhradu, protože na zákroku byla po dobu nezbytně nutnou a potvrzení přinesla.

      >Prosím o radu. Zaměstnankyně mi donesla potvrzení z
      >nemocnice o provedení zákroku. Tento den nebyla vůbec v
      >práci. Jak mám toto zohlednit ve výplatě? Musí donést
      >neschopenku na tento jeden den, nebo jí to můžu dát
      >jako náhradu mzdy? Prosím poraďte. Děkuji Dáša

    • 9. 9. 2006 12:17

      tana (neregistrovaný)

      Re: Jak na to? Prosím mzdové.
      záleží i na jejím nadřízeném,pokud mu nahlásila, že jde k lékaři - lékař doba nezbytně nutná k vyšetření či ošetření - je ovšem zákrok ošetření? .Problém by mohl být ovšem ten, že některé fy vyplácejí bonusy za "nenemocnost"(hrozné slovo)a ona o něj může přijít-zrovna v naší fy(pokud nečerpá nemocenské dávky), kdežto když by měla celodenního lékaře, bonus u nás dostane.Takže to je pak otázka jak posoudit...já bych se poradila s jejím nadřízeným,on posoudí zda mu často absentuje,či zda je to mimořádný stav a podle toho lze přistoupit i k celodenní náhradě,to je ovšem jen můj názor

    • 9. 9. 2006 14:41

      Jiřka (neregistrovaný)

      Re: Jak na to? Prosím mzdové.
      Nevím o jaký zákrok šlo, ale podle mého názoru i to je ošetření. Rozhodující je, zda nebylo možné ho provést mim její pracovní dobu a jaká byla doba nezbytně nutná k tomu ošetření. Jestli tam strávila celý den od počátku pracovní doby, tak to bude celý den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).