Hlavní navigace

Vklad na katastrální úřad

  • (neregistrovaný) 88.102.203.---

    10. 9. 2006 11:23

    Dobrý den, prosím o radu. S manželkou jsme si rozdělili SJM, které se týká i přidělení několika tisícin bytu.Budeme tuto změnu vkládat na katastr nemovitostí.Může být během této změny vkladu, myslím tím, než bude vlastnický list pouze na manželku, uvalen exekuční příkaz na byt ? Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2006 22:56

      Jan (neregistrovaný) 193.179.144.---

      Re: Vklad na katastrální úřad
      Mohl by být pokud bude exekuční příkaz dán dříve na KN nežli tam podáte rozdělení SJM. V případě, že již tam máte danou změnu a poté přijde exekuční příkaz tak již ne. Vede se to v posloupnosti.

    • 11. 9. 2006 7:17

      marta (neregistrovaný) 80.188.26.---

      Re: Vklad na katastrální úřad
      >>Dobrý den, prosím o radu. S manželkou jsme si
      >>rozdělili SJM, které se týká i přidělení několika
      >>tisícin
      >>bytu.Budeme tuto změnu vkládat na katastr
      >>nemovitostí.Může
      >>být během této změny vkladu, myslím tím, než bude
      >>vlastnický list pouze na manželku, uvalen exekuční
      >>příkaz
      >>na byt ? Díky.
      >
      >Mohl by být pokud bude exekuční příkaz dán dříve na KN
      >nežli tam podáte rozdělení SJM. V případě, že již tam
      >máte danou změnu a poté přijde exekuční příkaz tak již
      >ne. Vede se to v posloupnosti.Exekuční příkaz bude pravděpodobně i na byt a na všechny movité věci uvedené v dohodě o zúžení SJM ,které v době vzniku dluhu patřily do SJM k této dohodě exekutor nepřihlíží .Můžete zkusit pak podat na byt a movité věci vylučovací žalobu , ale soud prohrajete......./ vlastní zkušenost /

    • 11. 9. 2006 13:50

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Vklad na katastrální úřad
      *** V podstatě souhlasím s paní Martou - pokud jste to udělali z důvodu záchrany toho bytu a závazky, ke kterým së vztahuje exekuční příkaz, byly součástí SJM, pak ani zúžení ho nezachrání. §150 Obč.Z "2) Práva věřitelů nesmí být dohodou manželů dotčena...." ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).