Hlavní navigace

další příjmy

  • (neregistrovaný) 194.213.46.---

    10. 9. 2006 15:01

    dobrý den,
    jsem OSVČ, vedu DE, mám příjmy z podnikání a taktéž z mimoř.činnosti - pojištovnictví, dostávám 1xza měs.provize. jsou to zdanitelné příjmy.
    můžu účtovat jako nezdanitelné a na koci roku uvést do kolonk další příjmy tuto částku s tím, že si odečtu náklady na vynaložení v %? dan z příjmu z podnikání vypočítám na základě výdajů opravdu vynalož.,dle dokladů ne dle %.nebo rovnou jako zdanitelné příjmy a na výdaje jen prokazatelné dle dokladů?
    děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2006 22:30

      Miilka (neregistrovaný) 84.242.95.---

      Re: další příjmy
      Zalezi, jak je tato "mimoradna cinnost" osetrena smluvne - zda ve smlouve vystupujete jako podnikatel nebo jako zamestnanec (dohoda o prac.cinnosti apod.). Pokud je to v souladu s definicemi §7 zakona o d.zpř. (podnikatelska cinnost), pak to zahrnte do zdanitelnych prijmu a uplatnite k tomu vydaje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).