Hlavní navigace

Fakturace

  • (neregistrovaný) 194.212.232.---

    11. 9. 2006 11:36

    Naše společnost se zabývá reklamou. Máme fakturovat švýcarskému odběrateli (nemá tu sídlo ani provozovnu), ale poskytl nám české DIČ, pod kterým je tu v ČR zaregistrován, neboť tu uskutečňuje tuzemská plnění (pravděpodobně na základě zastoupení). Dle mého názoru, i když švýcarský odběratel splňuje podmínku zahraniční osoby, ale když máme k dispozici české DIČ, které uvádíme na faktuře, tak máme fakturovat s daní. Je to tak? Případně proč? A na některých fakturovách požaduje švýcarský odběratel uvádět rakouské DIČ. Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2006 18:02

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Fakturace
      České DIČ můžou mít přiděleno z důvodu povinnosti přiznat u nás daň. Pokud nemjí sídlo ani provozovnu v tuzemsku, Vaše fakturace proběhne podle §10 odst.6 ZDPH - pokud bude služby poskytována českým plátcem zahraniční osobě, je místem plnění místo, kde má osoba, které je služby poskytnuta sídlo,místo podnikání apod. tzn. že je místem plnění místo mimo tuzemsko. - bez daně, na DIČ Švýcarské ( stejně se chováme i k zahr.neplátci), daň.přiznání ř. 510.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).