Hlavní navigace

§10 děkuji za radu

  • (neregistrovaný) 88.146.176.---

    11. 9. 2006 11:48

    hezký den, mám možnost zvláštního projektu,je zajímavý ,ale má i své háčky ,jedním z nich je příjem podle §10

    pokud budu zaměstnanec někde a budu mít příjmy jinde v §10 jak to bude s ročním zúčtováním budu si muset udělat sama daň.přiznání?

    do jaké výše je to ročně §10, mám dojem ,že to bude složité
    mám jedné firmě dávat lístky za nákup jako průzkum a za to dostanu odměnu tvrdí že je to právě §10,ale já se toho bojí ,aby to nakonec nebylo normální podnikání v mém případě neoprávněné,protože nemám ž.l.

    děkuji všem za radu
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2006 12:41

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: §10 děkuji za radu
      Ano, pokud jste zaměstnanec a budete mít jiné příjmy, musíte si sama podat přiznání.
      U § 10 záleží, jak často tuto činnostu budete vykonávat. Firma má zřejmě na mysli, že to budou příjmy podle § 10 odst. a), což je příležitnostná činnost, takže pokud to bude jednorázové, myslím, že se to dá jako příležitostná činnost vykázat. Zkuste si ve vyhledávání zadat příležitostná činnost, definice tu byla docela dost rozebírána, co je a co není. Není to tudíž omezené částkou, ale četností.
      Jinak pro příležitostnou činnost platí, že pokud nepřesáhne 20 000 tis. ročně, tak je to osvobozené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).