Hlavní navigace

Dopravní prostředek

  • (neregistrovaný) 62.240.182.---

    12. 9. 2006 7:32

    Prosím o radu. Budeme kupovat ojeté auto z Rakouska - pro firemní účely. Jak je to s DPH? Cena auta 30 000,- Kč.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2006 18:50

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Dopravní prostředek
      Podle §2 odst. 1 písm. c) ZDPH je pořízení ojetého vozidla z jiného čl.státu PLÁTCEM DANĚ předmětem daně v tuzemsku, pokud bylo ojeté vozidlo pořízeno od osoby reg.v jiném čl.st. a u dodavatele z EU nebyl při dodání vozu uplatněn tzv. zvláštní režim. Při pořízení ojetého auta postupujte jako při běžném pořízení zboží z jiného čl.st. tj. vzniká Vám povinnost přiznat daň na výstupu ( §25 odst. 1 ZDPH). Údaje o pořízení uvedete do ř. 230 DP. Pokud pořizujete oj.auto za účelem dalšího prodeje, uplatníte plný nárok na odpočet na ř.330. Tento odpočet můžete uplatnit i pokud pořizujete oj.auto jako dlouhodobý hmotný majetek za splnění zákonem stan.podmínek s výjimkou pořízení osobního automobilu.
      Z Vašeho dotazu si myslím, že kupujete od plátce a plátci jste, kupujete osobní auto, takže musíte zdanit a nárok na odpočet nemáte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).