Hlavní navigace

silniční daň

  • (neregistrovaný) 88.100.214.---

    12. 9. 2006 8:09

    Zajímalo by mě jak se má platit správně silniční daň. Minulé období jsem platila podle toho jak byla auta registrována v registru (prostě podle techničáku). Některá jsme měli část roku v depozitu a jen co se vyndala, tak jsme od toho datumu opět platili siln. daň. Tento rok se třeba v dubnu z depozitu vyndala a začala se užívat k podnikání až v červenci. Jak to je dobře podle zákona? Mohu platit až podle užívání a čím by se to případně prokazovalo. A jak je to s novýma autama, když se zaregistrujou třeba 27.6. a začnou se užívat až třeba 4.7.?Jelikož začínám tak o tom nemám tušení, a šéf řekne že nepoužíváme tak ať neplatím. Nerada bych pak měla nějaké problémy.
    Moc Vám všem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 11:23

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: silniční daň
      *** §10 zákona o dani silniční. Zálohy platíte zpětně, takže víte, kolik měsíců v uplynulém čtvrtletí trvala daňová povinnost a podle toho platíte. I kdyby jste ale zaplatili více, tak v ročním vypořádání to vyjde najevo a o peníze nepřijdete. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).