Hlavní navigace

starší automobil - odpisy

  • (neregistrovaný) 83.208.161.---

    12. 9. 2006 9:18

    Dobrý den, začínám podnikat, a chtěl bych si dát do obchodního majetku svůj osobní automobil, který jsem koupil před rokem. Jakou částku mám začít odepisovat? Tu kupní cenu, nebo musím mít nějakou odhadní k letošnímu roku? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 11:35

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: starší automobil - odpisy
      *** Půjde o přesná data (§29/1 ZDP): pokud od koupě po vložení neuplynul rok, bude to ta cena kupní. Pokud bude doba delší než rok, bude to cena reprodukční (obvyklá dle zákona 151/97) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).