Hlavní navigace

přechod z ČID do starobního

• (neregistrovaný) 213.29.62.---

12. 9. 2006 9:50

Dobrý den, prosím Vás o radu. Zaměstnanec je v ČID a dne 7.9.06 mu byl přiznán starobní důchod. K 6.9.06 jsme s ním ukončili prac. poměr dohodou a od 7.9.06 bude pracovat do konce roku na dobu určitou. Jedná se mi o odpočty na poplatníka, ČID. Jak to bude v září? Dám mu odpočet i na ČID (do 6.9.06) a odpočet na poplatníka mu budu dávat i do konce roku, i když je starobní důchodce? Prohlášení vyplnil nové od 7.9.06, můžu v počítači zaškrtnout na oba prac. poměry - podepsané prohlášení? Odpočet na poplatníka dám pouze jednou. Odhlásila jsem ho ze ZP a znovu přihlásila. Je ještě něco potřeba v tomto případě? Abych na něco nezapomněla a nebo mu něco neuplatnila dvakrát atd.
    Děkuji Hanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 10:58

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: přechod z ČID do starobního
      Odpočet na ČID naposledy za září (na počátku měsíce byly podmínky splněny), na poplatníka do konce roku (zkoumá se stav k 1.lednu). Je ale možné, že nárok na ČID zůstal zachován, v takovém případě by mohl i odpočet mít i nadále, ovšem pouze na základě potvrzení z finančního úřadu. Nové prohlášení se mi zdá skoro zbytečné, stačila by změna do starého, ale to je asi jedno. A nezapomeňte, že příjmy od jednoho plátce v měsíci se sčítají, i když jde o dva pracovní poměry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).