Hlavní navigace

Silniční daň + OSVC => zaciname !

• (neregistrovaný) 212.47.17.---

12. 9. 2006 10:42

Dobry den,

Prohlizel jsem zde forum, a hledal "silniční daň". Ale bohuzel nejak moc chytry z toho nejsem ... :( Takze se tu pokusim nastinit moji situaci.

Mam zivnostensky list, a dale mam i status studenta ( coz si nemyslim, ze hraje vyznamnou roli, ale radsi rikam, vse ). Mam tesne pred porizenim sveho prvniho automobilu. Automobil, si porizuju zejmena pro podnikatelske ucely. Respektive pro dojizdeni za klienty cca 300 - 400 km/tyden. A ted se mi jedna o to jak to je s tou silnicni dani, zda se mi vyplati ji platit atd. Co jsem zde vycetl, je, ze jsou nejake dva druhy, placeni. Prvni zpusob, je ... ze se mi plati cast ceny za ujety KM ( cetl jsem 3,80 ?! ). A nebo ... ze budu prokazovat projezd uctenkami na benzin. Kazdopadne abych pravdu rekl, nejsem z toho prilis chytry a tak nejak bych potreboval poradit ... popripadne odkazat nekam, kde by to bylo nejak pekne vysvetleno, abych se v tom zorientoval. Diky moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 10:46

Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

Re: Silniční daň + OSVC => zaciname !
      Pokud budete automobil využívat k podnikání, bez ohledu na to, jaký způsob zvolíte /vložení do firmy, nebo účtování jako soukrové/, v každém případě musíte být plátcem silniční daně.

• 12. 9. 2006 12:42

Kája (neregistrovaný) 82.100.63.---

Co se týče náhrad - 3,80 na km nesměl byste mít auto v obchodním majetku, ale tím pádem byste si nemohl dát do nákladů žádné opravy atd. a musel byste vypisovat cestovní příkazy " cesťáky " .
      V případě, že by auto bylo v obchodním majetku firmy jsou výdajem účtenky za benzín, opravy.... a musíte vést knihu jízd i těch soukromých. V případě soukromých jízd se "musí" výdaje krátit.

• 12. 9. 2006 16:00

Swapino (neregistrovaný) 212.47.17.---

OKi ... takze tomu zacinam uz tak nejak rozumet, takze asi bude lepsi, kdyz si auto necham v obchodnim majetku. A tim padem tedy musim vyst knihu jizd. Kde rozlisuji jestli se jedna o jizdu v ramci podnikani, nebo o soukromou jizdu. Ted by me zajimalo co znamena kratit jizdu. A co se vsechno se da zahrnout do obchodni cesty. Jedna se mi o to ... jezdim na vikendy dom cca 100km .. pres tyden jsem v Praze ... tedy znamena, ze tech 100Km ... si muzu dat jako obchodni cestu ? Protoze ... abych mohl vykonavat zamestnani, dojizdim do Prahy ? A jestlize, hodlam jeste dale studovat ... je mozne ... treba uvest obchodni jizdu. Cesta do skoly ? Pac se domnivam, ze to se da taky povazovat ... za ucelem podnikani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).