Hlavní navigace

ochrana osobních údajů

• (neregistrovaný) 193.86.2.---

12. 9. 2006 11:25

Narazil jsem na záležitost, která je staršího data, ale já jsem se k tomu dostal až teď. Jedná se rodná čísla zaměstnanců. Na všech smlouvách mých zaměstnanců a všech ostatních dokladech je uvedeno jejich rodné číslo. Podle zákona o ochraně osobních údajů musím mít souhlas zaměstnanců se zpracováním os.údajů, resp. r.č. nebo je musím vymazat ze všech dokladů. U starých případů, kdy zaměstnanci jsou v PP byla povinnost obstarat souhlas do 31/5/2005. Nějak to kolem mě prošlo a až teď bych to chtěl vyřešit. Myslíte, že mohu udělat dodatek ke smlouvě :" Zaměstnanec výslovně souhlasí s tím, aby zaměstnanvatel zpracovával jeho osobní údaje včetně r.č., potřebné pro daný PP, a to po dobu trvání tohoto PP a po nezbytnou dobu po jeho skončení v souladu s platnými zákony ČR" Dodatky bych antidatoval, vím, že to není OK, ale jak jinak z toho ?
    Jinak přeju krásný slunečný den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 17:42

Sluníčko (neregistrovaný) 194.108.135.---

Re: ochrana osobních údajů
      Jak sám píšete, je to řešení, byť ne košer! Mimo tohoto souhlasu od každého zaměstnance bych zároveň provedla ještě následující opatření: r.č. zaměstnance bych na pracovních smlouvách, mzdových zařazeních, preventivních prohlídkách, ... nahradila datem narození bez uvedení místa narození zaměstnance.
      Krásný den a hodně zdaru!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).