Hlavní navigace

dcera vyplácí podíl na zisku matce

  • (neregistrovaný) 88.101.157.---

    12. 9. 2006 11:27

    Prosím o radu,
    dceřinná společnost vyplácí podíl na zisku (poprvé) mateřské společnosti. Obě společnosti jsou v ČR.
    Musí dcera odvést srážkovou daň nebo tuto daň odvede až matka při výplatě společníkům? A jak je to v případě, pokud matka podíl na zisku nebude dále vyplácet?
    Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 12:18

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: dcera vyplácí podíl na zisku matce
      *** Dle §19/1/ze je osvobozeno od daně ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).