Hlavní navigace

daňový dopad-prodej pozemku

  • (neregistrovaný) 82.99.150.---

    12. 9. 2006 11:43

    Dobrý den, věděl by si někdo rady s tímto případem? Fyzická osoba koupila nezasíťovaný pozemek, spolu s ostatními majiteli v celé lokalitě založila právnickou osobu, do které každý vložil svůj podíl a za tyto peníze nakoupili sítě, lidé jsou tedy vlastníci pozemků a společnost majitelem sítě, všichni jsou tedy společníci. Když se některá z těchto osob rozdnodne svůj pozemek prodat, může hodnota sítí vstupovat do nákladů na tento pozemek, i když je to vlastně vklad ve společnosti? Prodat zvlástě sítě a zvlášť pozemek nelze, jelikož sítě už mají v pronájmu ČEZ, VAK apod.
    Př. hodnota půdy 300 000,-, hodnota vkladu do společnosti na vybudování sítí 250 000,-, prodejní cena pozemku 1 000 000,-, bude danit rozdíl ve výši 700 000 nebo 450 000,-. díky za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2006 13:17

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: daňový dopad-prodej pozemku
      *** Podle mě tu pořizovací cenu takhle sloučit nemůžete. Pokud FO bude prodávat pod §10, pak výdajem je cena, za kterou skutečně nabyla majetek ta FO (§10/5). Jedině počkat na "osvobozovací dobu" dle §4 ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).