Hlavní navigace

Poskytnutí služby do PLR prosím.....

  • (neregistrovaný) 84.42.221.---

    12. 9. 2006 19:55

    Dobrý večer. Prosím o radu, jsem v tom začátečník. Pronajaly jsem pluchu za účelem pověšení relkamní tabule podnikateli z Polska, který je osobou registrovanou k DPH. Jak to bude s DPH? Předpokládám, že místo plnění bude v ČR, ale jelikož proti nám stojí plátce DPH, přenášíme povinnost tento pronájem zdanit na podnikatele z Polska? Vystavím tedy daňový doklad na cenu bez DPH? Uvažuji správně? A prosím, musí být na daňovém dokladě uvedeno, že povinnost zdanit tuto službu má odběratel?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2006 19:29

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: Poskytnutí služby do PLR prosím.....
      ----------------------------------
      §10/6b:
      (6) Při poskytnutí služby zahraniční osobě nebo osobě registrované k dani v jiném členském státě, které nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je místem plnění místo, kde má osoba, které je služba poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě místo pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo místo, kde mají tyto osoby provozovnu, je-li služba poskytnuta pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:

      a) převod a postoupení autorského práva, patentu, licence, ochranné známky a podobného práva,
      b) reklamní službu,
      ...................atd

      Pokud se jedná o reklamní službu dle v.u. §10 odst. 6 b, jedná se o tzv. revers charge, tzn. že místo plnění se "přechyluje" do místa podnikání osoby pro kterou službu poskytujete, ve Vašem případě tedy místo plnění bude v Polsku.
      Tak jak uvádíte, daňový doklad vystavíte bez DPH, s odkazem na v.u. paragraf a se sdělením že daň je povinen přiznat odběratel
      Další náležitosti daň. dokladu najdete v §33.
      ------------------------

    • 14. 9. 2006 9:55

      anonymní (neregistrovaný) 84.42.221.---

      Re: Poskytnutí služby do PLR prosím.....
      >>Dobrý večer. Prosím o radu, jsem v tom začátečník.
      >>Pronajaly jsem pluchu za účelem pověšení relkamní
      >>tabule
      >>podnikateli z Polska, který je osobou registrovanou k
      >>DPH. Jak to bude s DPH? Předpokládám, že místo plnění
      >>bude v ČR, ale jelikož proti nám stojí plátce DPH,
      >>přenášíme povinnost tento pronájem zdanit na
      >>podnikatele
      >>z Polska? Vystavím tedy daňový doklad na cenu bez
      >>DPH?
      >>Uvažuji správně? A prosím, musí být na daňovém
      >>dokladě
      >>uvedeno, že povinnost zdanit tuto službu má
      >>odběratel?

      >§10/6b:
      >(6) Při poskytnutí služby zahraniční osobě nebo osobě
      >registrované k dani v jiném členském státě, které
      >nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku,
      >je místem plnění místo, kde má osoba, které je služba
      >poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě místo
      >pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo místo, kde
      >mají tyto osoby provozovnu, je-li služba poskytnuta
      >pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:
      >
      >a) převod a postoupení autorského práva, patentu,
      >licence, ochranné známky a podobného práva,
      >b) reklamní službu,
      >Pokud se jedná o reklamní službu dle v.u. §10 odst. 6
      >b, jedná se o tzv. revers charge, tzn. že místo plnění
      >se "přechyluje" do místa podnikání osoby pro kterou
      >službu poskytujete, ve Vašem případě tedy místo plnění
      >bude v Polsku.
      >Tak jak uvádíte, daňový doklad vystavíte bez DPH, s
      >odkazem na v.u. paragraf a se sdělením že daň je povinen
      >přiznat odběratel
      >Další náležitosti daň. dokladu najdete v §33.
      >------------------------

      děkuji.Dle mého ale nejde o reklamní službu, my pro něho žádnou reklamu neděláme. My mu pouze pronajmeme plochu a zbytek je jeho věc. Hledám to všude možně, ale nikde v zákoně nemůžu najít jak se postupuje s místem plnění u pronájmu. Tak si myslím, že pak bych měla uplatnit § 9 , pronájem zdanit, daň odvést.
      Anebo mě ještě napadlo, jestli se to nebude posuzovat spíš něco jako postoupení práva využít tu danou plochu než pronájem...

    • 14. 9. 2006 12:12

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Poskytnutí služby do PLR prosím.....
      >>>Pronajaly jsem pluchu za účelem pověšení relkamní
      >>>tabule
      >>>podnikateli z Polska, který je osobou registrovanou k
      >>>DPH. Jak to bude s DPH? Předpokládám, že místo plnění
      >>>bude v ČR, ale jelikož proti nám stojí plátce DPH,
      >>>přenášíme povinnost tento pronájem zdanit na
      >>>podnikatele
      >>>z Polska? Vystavím tedy daňový doklad na cenu bez
      >>>DPH?
      >>>Uvažuji správně? A prosím, musí být na daňovém
      >>>dokladě
      >>>uvedeno, že povinnost zdanit tuto službu má
      >>>odběratel?
      >

      >děkuji.Dle mého ale nejde o reklamní službu, my pro
      >něho žádnou reklamu neděláme. My mu pouze pronajmeme
      >plochu a zbytek je jeho věc. Hledám to všude možně, ale
      >nikde v zákoně nemůžu najít jak se postupuje s místem
      >plnění u pronájmu. Tak si myslím, že pak bych měla
      >uplatnit § 9 , pronájem zdanit, daň odvést.
      >Anebo mě ještě napadlo, jestli se to nebude posuzovat
      >spíš něco jako postoupení práva využít tu danou plochu
      >než pronájem...
      --------------
      To máte pravdu, pak bych to taky viděla jen na §9.
      Nebo ještě pokud se ve Vašem případě nejedná o nájem nemovitosti, nemohlo by to býta §10/6 -nájem věcí movité?
      Možná se Vám ozve ještě někdo jiný kdo s tím má nějakou praktickou zkušenost.

    • 14. 9. 2006 17:45

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Poskytnutí služby do PLR prosím.....
      § 10 odst. 6 , je úplně jedno jestli se jedná o reklamu nebo nájem věcí movitých(mimo prostř.na dopravu). Místem plnění je příjemce služby, zahraniční osoba nebo reg.v EU, která nemá sídlo nebo provozovnu v tuzemsku. Čili Vaše fa. bude bez DPH, uveďte na ni poznámku že se jedná o poskytnutí služby v systému reverse charge a je to.

    • 14. 9. 2006 19:11

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Poskytnutí služby do PLR prosím.....
      Pokud pronajímáte stěnu budovy pro umístění reklamy, pak jde o pronájem nemovitosti. Místo zd. plnění je ČR, osvobození dle § 56, krácení DPH na vstupu, týkající se nemovitosti.

    • 16. 9. 2006 16:08

      anonymní (neregistrovaný) 84.42.221.---

      Re: Poskytnutí služby do PLR prosím.....
      konkrétně pokud se pronajme stěna budovy, nelze dle stanoviska MFCR uplatnit §56-osvobození, ale je to § 14 - služba poskytnutí práva využití věci, která je zdanitelným plněním se sazbou 19 %.
      V dotazu jsem se asi nevyjádřila přesně, pronajmeme část pozemku, kde si polák postaví relkamní tabuli...tam bych to viděla na osvobození - §56.
      Co vy na to?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).