Hlavní navigace

ČID a prac.poměr

  • (neregistrovaný) 213.191.98.---

    12. 9. 2006 23:38

    Dobrý den, již jsem zde měla jeden dotaz a nikdo mi neodpověděl, Zkusím znovu.
    Je mi navrhován ČID v době, kdy u firmy pracuji řadu let.
    Chtěla jsem se zeptat jak je to v tom případě, když mi lékař nedá doporučení k pokračování mé práce.
    Co dále? Musím dát výpověď já, nebo mi firma musí zajistit náhradní práci, nebo si jí musím sehnat sama, což bude zřejmě problém v pokrč.věku a s ČID. Může se mnou rozvázat z tohoto důvodu firma prac.poměr?

    Děkuji za odpověď
    Staňková Al.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2006 7:05

      katka (neregistrovaný) 213.168.176.---

      Re: ČID a prac.poměr
      >
      >Dobrý den, již jsem zde měla jeden dotaz a nikdo mi
      >neodpověděl, Zkusím znovu.
      >Je mi navrhován ČID v době, kdy u firmy pracuji řadu
      >let.
      >Chtěla jsem se zeptat jak je to v tom případě, když mi
      >lékař nedá doporučení k pokračování mé práce.
      >Co dále? Musím dát výpověď já, nebo mi firma musí
      >zajistit náhradní práci, nebo si jí musím sehnat sama, což
      >bude zřejmě problém v pokrč.věku a s ČID. Může se mnou
      >rozvázat z tohoto důvodu firma prac.poměr?
      >
      >Děkuji za odpověď
      >Staňková Al.

      §46 Zákoník práce Výpověď může dát zaměstnavatel:
      >d) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku nebo rozhodnutí orgánu státní zdravotní správy nebo sociálního zabezpečení dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci nebo ji nesmí konat pro onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice,

      >
      >
      >
      >
      >
      >

    • 13. 9. 2006 9:12

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: ČID a prac.poměr
      >>
      >>Dobrý den, již jsem zde měla jeden dotaz a nikdo mi
      >>neodpověděl, Zkusím znovu.
      >>Je mi navrhován ČID v době, kdy u firmy pracuji řadu
      >>let.
      >>Chtěla jsem se zeptat jak je to v tom případě, když
      >>mi
      >>lékař nedá doporučení k pokračování mé práce.
      >>Co dále? Musím dát výpověď já, nebo mi firma musí
      >>zajistit náhradní práci, nebo si jí musím sehnat sama,
      >>což
      >>bude zřejmě problém v pokrč.věku a s ČID. Může se
      >>mnou
      >>rozvázat z tohoto důvodu firma prac.poměr?
      >>
      >>Děkuji za odpověď
      >>Staňková Al.
      >
      >§46 Zákoník práce Výpověď může dát zaměstnavatel:
      >>d) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu
      >>stavu podle lékařského posudku nebo rozhodnutí orgánu
      >>státní zdravotní správy nebo sociálního zabezpečení
      >dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci nebo
      >ji nesmí konat pro onemocnění nemocí z povolání nebo
      >pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na
      >pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany
      >veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice,
      >
      >>
      Zaměstnavatel je povinen převést Vás na základě odb.posudku na jiné místo, nemá-li ho, pak platí ,že Vám může dát výpověď podle 46 d).
      >>
      >>
      >>
      >>
      >>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).