Hlavní navigace

ELDP

  • (neregistrovaný) 82.113.51.---

    13. 9. 2006 9:37

    Dobrý den,

    poraďte mi prosím. ELDP se má vyplnit a odeslat při zrušení pracovní smlouvy na OSSZ hned po ukončení pracovního poměru nebo až začátkem dalšího roku?

    Děkuji za radu.

    Pavlína

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2006 9:43

      Petra (neregistrovaný) 193.179.179.---

      Re: ELDP
      Ale pokud do něj potřebujete napsat ještě výplatu za srpen nebo září, zasílá se až po výplatě této mzdy.

    • 13. 9. 2006 10:18

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: ELDP
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>poraďte mi prosím. ELDP se má vyplnit a odeslat při
      >>>zrušení pracovní smlouvy na OSSZ hned po ukončení
      >>>pracovního poměru nebo až začátkem dalšího roku?

      >>Po ukončení prac. poměru do 8 dnů....
      >Ale pokud do něj potřebujete napsat ještě výplatu za
      >srpen nebo září, zasílá se až po výplatě této mzdy.
      ***
      Přesně je to takhle:
      ELDP se VYPLŇUJE :
      do jednoho měsíce po konečném vyúčtování příjmů v případě skončení účasti na důchodovém pojištění před 31. prosincem.
      Tedy až např. vyplatíte dva měsíce po skončení ještě čtvrtletní prémie.

      ELDP se PŘEDKLÁDÁ správě sociálního zabezpečení, v jejímž obvodu je útvar organizace, ve kterém je vedena evidence mezd:
      a to do 8 dnů:
      ode dne zápisu údajů do ELDP.

      V případech, kdy po ukončení výdělečné činnosti plyne ochranná lhůta (§ 42 zák. č. 54/1956 Sb.) a organizaci je známo, že občan nenastoupil jiné zaměstnání, lze s předložením ELDP vyčkat do uplynutí této ochranné lhůty. Rovněž se neodesílá ELDP v případě, že občan ve stejném kalendářním roce, nejpozději do tří měsíců po skončení zaměstnání, ve stejném kalendářním roce do zaměstnání u téhož zaměstnavatele znovu vstoupí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).